Aktualności

PROGRAM POMOCOWY DLA ROLNIKÓW, KTÓRZY ZAPRZESTALI PRODUKCJI ŚWIŃ

Powiatowy Lekrz Weterynarii w Gliwicach informuje, że w przypadku wydania decyzji zakazującej utrzymywania w gospodarstwie świń lub ich wprowadzania do gospodarstwa, w oparciu o zapisy art. 44 ust. 1 pkt. 9, art. 45 ust. 1 pkt. 3a, art. 46 ust. 3 pkt 3a, art. 47 ust. 1 lub art. 48b ust. 1 pkt 2 lub ust. 3 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o ochronie zdrowia zwierząt i zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt (Dz. U. z 2020 poz. 1421), rolnik którego decyzja dotyczy może skorzystać z programu pomocowego realizowanego przez ARiMR dla producentów trzody chlewnej, którzy zaprzestali produkcji świń.

Powszechny Spis Rolny 2020

Wojewoda Śląski przekazuje za pośrednictwem Śląskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii informację dla Rolników, że w dniach od 1 września do 30 listopada 2020 r. prowadzony będzie przez służby statystyki publicznej Powszechny Spis RolnyWięcej informacji można uzyskać kontaktując się z Urzędem Statystycznym w Katowicach poprzez e-mail: promociaKCE Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub tel.: 32 779 12 34., a także na stronie Głównego Urzędu Statystycznego pod linkiem https://spisrolny.gov.pl/.

Zagrożenie COVID-19 – informacja dla rolników

W umieszczonym poniżej linku znajdą Państwo informacje opublikowane przez Głównego Inspektora Sanitarnego.
Są to informacje na temat podstawowych wymagań związanych z zagrożeniem koronawirusem, kwarantanną, higieną produkcji rolnej oraz targowisk i bazarów.

https://gis.gov.pl/zywnosc-i-woda/zywnosc-zywnosc-i-woda/zagrozenie-covid-19-informacja-dla-rolnikow-plantatorow/

AKCJA SZCZEPIENIA LISÓW

Śląski Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje, że w dniach 12 - 30 września 2020 r. na terenie województwa śląskiego prowadzona będzie akcja szczepienia przeciwko wściekliźnie lisów wolno żyjących.

Uchylenie rozporządzenia w sprawie grypy ptaków

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Gliwicach informuje, że w dniu 16 kwietnia 2020 r. w Dzienniku Urzędowym Województwa Śląskiego pod poz. Nr: 3190 zostało opublikowane Rozporządzenie Wojewody Śląskiego z dnia 16 kwietnia 2020 r. uchylające rozporządzenie w sprawie zwalczania wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) na terenie powiatów gliwickiego i tarnogórskiego.

Publikacja rozporządzenia oznacza zniesienie wszelkich restrykcji związanych z wyznaczonymi na terenie naszego powiatu obszarami dotyczącymi grypy ptaków.

Rozporządzenie uchylające

Podkategorie

powered by Nataltec 2013